Sve moje ljubavi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berlin

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Berlin         - Page 4 Empty Berlin

Počalji od Mustra Pon Apr 09, 2018 2:48 pm

First topic message reminder :

Berlin         - Page 4 Berlin10

Kris Šnajder je najpopularniji agent u berlinskom Prajvetu, nemačkom sedištu najmoćnije privatne detektivske agencije na svetu; budući da radi na najosetljivijim slučajevima, Kris brižljivo skriva svoje metode, ali kad iznenada nestane, i sam postaje najvažniji slučaj Prajveta.Prelepa i beskompromisna Mati Engel, još jedan od vrhunskih agenta Prajveta i Krisova bivša devojka, po njegovom nestanku, odmah će se pridružiti istražnom timu berlinske policije.Međutim, kada upadne u vrtlog stravičnih zločina počinjenih još pre pada Berlinskog zida, Mati će tu bolnu istragu pretvoriti u misiju i nemilosrdan lov na izopačenog ubicu pod jezivom maskom.
Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole


Berlin         - Page 4 Empty Re: Berlin

Počalji od Mustra Pon Apr 09, 2018 3:15 pm

Berlin         - Page 4 2012-12-24_002147




134.


Kada je Mati zagrlila Avgusta Volfea, u Getsimanskoj crkvi nije bilo čoveka koji nije pustio suzu.
Kada se izvukla iz njegovog zagrljaja, pogledala je unaokolo i rekla: – Znam da je ovo božja kuća. Ali mi koji smo dobro poznavali Krisa znamo da je voleo pivo. Imamo pivo i mnogo njegove omiljene hrane u restoranu pored crkve. Nećemo više pričati o Krisovoj smrti i o smrti ostalih Falkovih žrtava. Umesto toga, predlažem da podignemo čaše za njihove duše, prisećamo ih se i sačuvamo ih u srcima.
Sveštenik je završio ceremoniju i okupljeni su krenuli iz crkve.
Morgan je prišao Krisovom ocu, predstavio se i ponudio starcu da mu pomogne pri izlasku. Dorukova je gurala gospođu Ledvig u kolicima.
Mati je išla iza Brehta i doktora Gabrijela s jednom rukom na Niklasovom ramenu, dok je drugom držala tetka Ceciliju.
Kada su stigli do predvorja, rekla je sinu i tetki da nastave. Ona će ih stići. Nasmejali su se zaverenički i otišli.
Mati se okrenula i pogledala Toma Burkharta, koji je stajao na štakama, naslonjen na zid crkve. Na levoj podlaktici imao je zavoj. Leva noga bila mu je u gipsu od kuka do članka.
– Kakva sam bila? – pitala je. – Jesam li dobro opisala Krisa?
– Bila si više nego dobra – odgovorio je Burkhart. I mene si rasplakala ovde pozadi. Mene!
Mati se nasmejala. – Ti si osetljiviji nego što želiš da pokažeš, Burkharte.
– Nemoj nikome da kažeš. Upropastićeš mi ugled.
Netremice je gledala u njega nekoliko sekundi. – Jesi li znao da te čujem u slušalici one noći u sirotištu?
Burkhart je bio iskreno zbunjen. – Da me čuješ?
– Čula sam šta si mi pričao pošto je Falk pucao u tebe. – Zaćutala je. – Čula sam sve šta si mi rekao, Tome.
Burkhart se namrštio i okrenuo glavu, crven u licu. – Stvarno? Sve?
– Svaku reč – rekla je Mati i uputila mu još jedan osmeh.
Burkhart se iskezio. – I?
Mati je stavila ruku na njegovu. – I idemo dalje, Burkharte. Ali idemo polako. Kao i mnogi Berlinci, imamo još mnogo rana koje moraju da zacele.

Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Berlin         - Page 4 Empty Re: Berlin

Počalji od Mustra Pon Apr 09, 2018 3:15 pm

ZAHVALNOST


Želimo da zahvalimo Berlincima, onima koji su rođeni u Berlinu i onima koji su došli da žive u njemu, koji su nas strpljivo proveli kroz grad i pomogli nam da bolje shvatimo njegove gubitke, pobede i žive rane. Posebno zahvaljujemo Klaudiji Elitok iz Berlinske kriminalističke policije što nam je nesebično poklonila svoje vreme i svoje znanje u vezi sa istragama ubistava pre i posle pada Berlinskog zida. Vodič Filip Stratman bio nam je nepresušni izvor informacija o Berlinu, od arhitekture do ilegalnih stanovnika i klanica. On nam je pomogao i da shvatimo sav užas podeljenog grada i neverovatnu hrabrost onih koji su se borili da se taj užas okonča. Zahvalnost dugujemo i Nikolasu Salivenu, Fulbrajtovom stipendisti, koji nam je pomogao da se snađemo u lavirintu Saveznog arhiva Nemačke. Takođe zahvaljujemo vodiču za bicikliste, Karisi Čemplin, koja nas je provela duž ruševina zida, kao i kroz park Treptover, i tako dramatično izmenila dimenzije ove priče. Stručnjak za primitivne maske iz Berlina, Peter Beler, bio je ljubazan da nam dozvoli da razgledamo njegovu radnju i strpljivo je odgovarao na naša pitanja.
Ako postoje greške ili nepravilnosti u vezi sa vremenom, mestima ili događajima, one su isključivo naše.

Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Berlin         - Page 4 Empty Re: Berlin

Počalji od Mustra Pon Apr 09, 2018 3:15 pm


BELEŠKA O AUTORIMA


Džejms Paterson je tvorac mnogih upečatljivih likova. Autor je serijala romana o Aleksu Krosu, kao i popularnog serijala Ženski klub za rešavanje ubistava i najprodavanijeg serijala o njujorškom detektivu Majklu Benetu. Džejms Paterson je ušao u Ginisovu knjigu rekorda kao pisac s najvećim brojem bestselera na listi Njujork tajmsa svih vremena. Otkako je njegov prvi roman osvojio nagradu Edgar 1977, knjige Džejmsa Patersona prodaju su u tiražima od preko dvesta četrdeset miliona primeraka.
Autor je i bestselera za mlade, kao što su serijali Maksimum Rajd, Veštica i Veštac i Srednja škola, a godine 2010. Osvojio je nagradu za dečjeg pisca godine.
Džejms Paterson se bavi isključivo pisanjem i živi na Floridi s porodicom.
Mark Saliven je autor osam trilera, uključujući i roman Bitanga. Živi u Montani sa ženom i sinovima.

Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Berlin         - Page 4 Empty Re: Berlin

Počalji od Mustra Pon Apr 09, 2018 3:15 pm

1) - Plastični eksploziv. (Prim. prev.)

2) - Nem.: skraćenica od Freikörper-Kultur. Naturizam/nudizam. (Prim. prev.)

3) - Uživo na festivalu pop-muzike Monterej. (Prim. prev.)

4) - Weisenhaus – nem. sirotište. (Prim. prev.)

5) - Nemački specijalitet od testa. (Prim. prev.)
Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Berlin         - Page 4 Empty Re: Berlin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu