Sve moje ljubavi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena   - Page 2 Empty Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena

Počalji od Mustra Čet Mar 22, 2018 8:47 am

First topic message reminder :

Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena   - Page 2 Najlep10

Sećate li se one predivne romantične knjige ljubavnih pisama koju Keri čita Zverki u velikom filmskom hitu Seks i grad? Romantika je ponovo u modi!

Od privatne prepiske Ane Bolin i Emili Dikinson, do dokumenata koji su pripadali carici Žozefini i kraljici Viktoriji, Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena predstavljaju antologiju nekih od najromantičnijih pisama u istoriji.

Neka od pisama ispunjena su čežnjom i strašću; neka od njih deluju zadivljujuće savremeno; druga pokazuju kako sve pitanja srca mogu zauvek da promene tok života jedne žene.

Osim što predstavlja savršen par bestseleru Najlepša ljubavna pisma velikana, ova zbirka pisama okriva i drugu stranu priče: tajne želje nekih od najizuzetnijih žena u istoriji, od spisateljica i umetnica do glumica i kraljica. U ovoj knjizi, pisana ljubav pokazuje se u mnogim oblicima – ona je nepostojana, erotična, vatrena, smela – ali uvek je ljubav, zaveštanje koje treba negovati.
Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole


Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena   - Page 2 Empty Re: Najlepša ljubavna pisma izuzetnih žena

Počalji od Mustra Čet Mar 22, 2018 9:26 am

Sledeći izvori bili su neprocenjivi:
Ljubav u pismima ilustrovanim u prepisci uvaženih ličnosti, sa bibliografskim skicama pisaca, Alen Grant, G. W. Carleton & Co., Njujork, 1867.
Ljubavna pisma poznatih muškaraca i žena, Dž. T. Meri- dju (urednik), Remington 8c Co. London, 1888.
Ljubavne veze poznatih muškaraca i žena, Ann Pen de Boa (urednik), Gibbings & Company, London, 1900.
Ljubavna pisma poznatih ljudi, Friman Banting (urednik), Gay and Bird, London, 1907.
Pisma ljubavi, Artur L. Hamfriz, London, 1911.
Ljubavna pisma izuzetnih muškaraca i žena, Č. H. Čarls (urednik), Stanley Paul & Co, London, 1924.
Ljubavna pisma: Antologija sa britanskih ostrva, 975- 1944. Dejms Tarner (urednik), Cassell & Company Ltd, London, 1970.
Ljubavna pisma, Antonija Frejzer (urednik), Wiedenfeld & Nicholdon, London, 1976.
Viragova knjiga ljubavnih pisama, Džil Doson (urednik), Virago Press Ltd, London, 1994.
Ljubavna pisma, Piter Vašington (urednik), Everyman's Library, London, 1996.
Viragova knjiga o ženama i Velikom ratu, Džojs Marlou (urednik), Virago Press Ltd, London, 1998.

Izjave zahvalnosti
Hvala Dž. B. i Dž. G. i svim mojim prijateljima u izdavačkoj kući Pan Makmilan. Hvala L. Dž. i U. M. i mojim prijateljima iz Liti, Brauna. Hvala mojoj porodici, bližoj i daljoj, koju čine izuzetni muškarci i žene. Hvala osoblju Britanske nacionalne biblioteke. Iznad svega, hvala D. P., koji mi je pružao podršku i bio izuzetan vozač kombija, s ljubavlju.
Mustra
Mustra

Broj poruka : 67793
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu